top of page
IMG_8113.jpg

BEN KİMİM?

27 Mart 1989 İstanbul doğumluyum. Klasik bir koç burcuyum ve yükselenim kova. İstanbul üniversitesi Biyomedikal mezunuyum ve bir çok insan gibi bende kendi mesleğimi icra etmiyorum. Bilişim şirketim, danışmanlık ofisim ve e-ticaret sitem var. İlişki ve evlilik danışmanlığı, yaşam koçluğu, EFT, NLP ve bilinçaltı hipnoz sertifikalarına sahibim. Birbirinden çok farklı alanlarda çalışıyor olmak beni daha verimli kılıyor.


3 harika varlığın ablasıyım. Çok seviyorum, kendimden çok! Bu hayatta kendi tercihim olmadan başıma gelen en güzel şey onlar. Şimdilik hayatta en sevdiğim şey abla olmak, bir gün anne olmak olacak.


Annemi 2009 yılında kaybettim. Tercihim dışında başıma gelen en kötü şeyde bu oldu. Bu yüzden yaşamın, nefes almanın, hala sarılabiliyorken sarılmanın, öpebiliyorken öpmenin hatta kavga bile edebiliyor olmanın kıymetini biliyorum. Birgün geliyor Allah sesine bile muhtaç bırakıyor.


Kendi seçtiğim bir ailem var. Nasıl bir sevap işledim de tanıştık bilmiyorum hala :) Dilek ve Kubilay. Birilerini çok sevmek, kendinden çok önemseyebilmek ve kaybetmeyi asla göze alamamanın kan bağıyla bir ilgisi olmadığını onlarla öğrendim. Gün geliyor aşık olduğun insan bile geride kalıyor ama seçtiğin ailen hep yanı başında..


Bir kedi annesiyim. "Minik" benim bal oğlum. Bir canlıyı beklentisiz, karşılıksız, öylece sevmenin en güzel hali..


Her zaman iyi bir dost olmaya çalıştım. Sayamayacağım kadar çok insan ne zaman başı sıkışsa önce bana koştu. Yine bunların bir çoğu yaraları iyileştiği zaman beni bir daha aramadı. Hiç kızmadım, hiç önemsemedim, arkamda bıraktım. Bir daha da hiç dönüp bakmadım.


Hep Allah korkum oldu. Bu yüzden hak yememeye, isteye isteye kalp kırmamaya dikkat ederim. 


Nasıl sevmem gerektiğini, önemsemeyi, yanında olmayı hatta düşeni kaldırmayı biliyorum ama artık önce ne kadar hak ettiğine de bakıyorum. Yani hayat beni de biraz kötü biri yaptı. Artık ödeşmeye inanıyorum.


Yaşamayı, nefes almayı, çalışmayı, sarılmayı, sarmaş dolaş uykuya dalmayı, yüzmeyi, fotoğrafları, bardakta rakıyı, kadehte şarabı ve limonlu birayı çok seviyorum. Birde papatyaları, çubuk krakeri - hala- bir de uçan balonları ... Küçük şeylerle mutlu oluyorum ve kimseden bir şey beklemiyorum. Buda beni hayatta hep mutlu kılan şey. Bazı şeyler yokken güzel..


Yıllarca size internet ortamından destek olmaya çalıştım. Saatlerce dertlerinizi dinledim, yönlendirdim, güçlendirdim. Beraber büyüdük. Artık bunu ofisimde bir danışman olarak yapmaktayım. Uzmanlık alanlarım için bana istediğiniz mecradan yazabilirsiniz elbette.


Rabbim hepimizin gönlüne göre versin..

Sevgiyle!

Ben Kimim?: Bio
Ben Kimim?: Pro Gallery
bottom of page