top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıÖzge Özvatan

Dilek'ten O Adam'a Notlar

Konuşmak konusunda bir dünya markası olabilirim ama yazı yazmak konusunda bu ilk ciddi tecrübem. Hiç tanımadığım birine genetik kodlarına kadar bildigim birini anlatmak istedim. Çünkü bir gün üzerinde takim elbise, parmağında bir alyansla beyazlar icindeki Özgem'i alıp evine götüreceksin. Bunu yapmadan önce O'nu bir de benden dinlemelisin diye düşündüm.

Özge seni seçtiyse eğer sen özel biri olmalısın ve en az senin kadar özel biriyle birliktesin. Bu onu övmek icin söylenmiş bir şey degil asla. Objektif olacağım söz. İyisiyle kötüsüyle özeldir Özge. Pek kimselere benzemez. Yeri gelir kırar döker hırpalar gereksiz yere, yaralarını iyi bilir ve tuz basar onlara bilerek. Kızgınlığını öylece savurur etrafa. Çok güzel üzer isterse. Git der mesela sakin gitme! Sarıl sıkı sıkı sakinleşir çok uzun sürmez öfkesi.

Sabah gergin uyanır kahvaltısını yapana kadar ciddiye alma onu. Bırak kızsın domateslerin lezzetsiz oluşuna. Ha bi de eğer sigara kullanıyorsan sakın o doymadan yakma sigaranı. Midesi bulanır öylece bırakır tabağını.

Sürprizler yap ona, çat kapı ofisine git mesela. Emrivaki sevmez ama böyle sürprizlere bayılır. 1 saat de olsa öğle yemeğini onunla ye. Akşama kadar yüzünde güller açması icin yeterli bu. Masaya oturur oturmaz soğuk su ve buzlu bardak istemeyi unutma. Yaz kış farketmez ister çünkü.

Küçücük şeylerden mutlu olur büyük beklentileri yoktur öyle. Ona tek tas alacağına tiramisu al daha çok mutlu olur. Pahalı mekanlardansa salaş yerleri tercih eder.

Ona bol bol vakit ayır. İlgini üzerinden eksik etme ama olur da işlerin yoğun olursa D&R dan kitap stokla. Bırak onu deniz-göl kenarına bir yere, öylece kalır orda saatlerce elinde kitapla.

İstediğin konudan konuşabilirsin onunla. Güçlü bir birikimi vardır. Akıl almaktan çekinme. Çalıştığın projenin ayrıntılarından bahset, mutlaka bi fikri vardır. Ya da iş yerinde canını sıkan o bücürü anlat, bırak senin yerine de o sinirlensin.

Müthiş sahiplenir! Parçası gibi görür sevdiği insanları. Herşeyi yapabilir onlar için. Bir de aramızda kalsın asla kabul etmez ama kıskançtır paylaşamaz sevdiklerini :) Keyfi yokken hiç bir şey yemek istemez midesi bulanana kadar aç kalır. Öyle zamanlarda 2 lahmacun bir de ayran al; bunlara hayır demez.

Tartışırken bir anda sustuysa eğer ya onu çok kırmışsındır ya da seni çok kıracak olan bir söz dilinin ucundadır, söylememek icin susar.

Onu giyme bunu giyme deme ona. Tam aksini yapar. Diğer kıyafetini daha çok yakıştırdığını söyle. Amacını anlar ama seni üzmez değiştirir üzerini.

Kore-Japon dizilerine, animelere bayılır. Mutlaka bir diziye başla onunla. İnanılmaz keyif alır izlerken.

İçinden bazen bir çocuk, bazen bir anne, bazen de güçlü bir kadın çıkabilir. Şaşırma. Keyfini çıkar.

Evet her hatun kişisinin çikolataya zaafı olabilir ama Özge onlardan biri degil. Şekerli şeyleri aramaz pek. Ona marketten bir şey alacaksan kırmızı lays al senden iyisi olmaz.

En sevdiği yemek patates yemeğidir. (Bu da burda dursun lazım olur:)) Gül sevmez. Çiçek alacaksan papatya al mutlaka. Çok romantizm seven bi tip degildir ama evlenme teklifini bir kumsalda hayal eder. En sevdiği renk mavidir. Burger kingtense, Mc donaldsi tercih eder En çok annesini özler.

Bazı geceler hıçkırıklarıyla uyanabilirsin. Ulu orta ağlamayı sevmediğinden bunu herkes uyurken yapar. Böyle zamanlarda yanına otur ve eğer anlatırsa sadece dinle. Konuşma. O an ona ihtiyacı olacak çünkü. Akıl vermek falan sakın ha! :) ters teper, butun hırsını senden alabilir.

Babasına hayrandır. Çok dile getirmez ama onun onayı çok önemlidir. Özge kendine eş hayal etmeden önce Ömer amcaya damat hayal eder.

Söylediği hiç bir seyden şüphe etme. Yalana ihtiyac duymaz. Zaman zaman kendi başını derde sokacak kadar nettir.

Güçlüdür evet. Ama bazı zamanlar zayıf düşebilir. O anlarda kimseyi istemez etrafında ama sen gitme. Hatta kovsa bile.

Mümkünse kavga ederken söylediklerini ciddiye alma. Çünkü 10 dk sonra yanına akşam film mi izlesek diye gelebilir.

Herkes onunla ilgili bir şey söyler. Herkesin kafasında başka bir Özge vardır. Etrafında çok kişi olduğu doğru ama kimseye açmaz kendini öyle kolay kolay. Onun icin sen bu söylediklerimi yaz aklının bir köşesine. Onu en iyi ben bilirim çünkü.

Daha anlatacak çok şeyim var aslında; saçlarına olan sevdası ve onları ancak bebeği olduğunda kestirme düşüncesi, ilerde bir gün büyüdüğü evi alma hayali, televizyon izlemekten nefret etmesi ve futbol sevmediği halde Fenerbahçe'ye olan düşkünlüğü, audilerin ondaki özel yeri... Ha bi de saçlarını kurutmaktan nefret etmesi var 8 yıldır ben ikna edemedim ama umarım bunu sen başarabilirsin zira bu durumun tetiklediği bir de migreni var. Yani anlatacak daha çok şeyim var ama kalanını yüz yüze konuşuruz diye düşünüyorum :)

Hey sen! "O Adam" henüz tanışmamış olabiliriz ama bir gün ailemizin bi parçası olacak, Kubilay'la playstation a gitmek icin bizi kandırmaya çalışacaksın. Bizi deniz kenarında bi yere bırakıp 2 tane sekerli kahve söylemeyi lütfen ihmal etme... Dilek Uğurlu Batman

304 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Yazı: Blog2_Post
bottom of page